Genç Hekimler Tıp Fakültesinden Başarıyla Mezun Olmanın Gururunu Yaşadı

Tıp Fakültesi 19. Dönem Mezuniyet Töreni, 13 Haziran 2019 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi Açık Amfide gerçekleştirildi. Törene Garnizon Komutanı Alb. Güven Dere, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal Gümüş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özunan, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt ile Başhekim Yardımcıları,Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Mustafa Açıl, öğretim üyeleri, idari personel ve mezunların aileleri katıldı.

Mezunlar adına konuşan Tıp Fakültesi Dönem Birincisi Melek Güzel, 2019 mezunu hepsi birbirinden değerli hekim arkadaşlarını temsilen bu konuşmayı yapmaktan onur duyduğunu belirterek, “Altı yıl önce zorlu bir sınav sürecinden geçip, ülkemizin birçok yerinden iyi bir hekim olmak gayesiyle bu fakültede tıp eğitimine başladık. Tıp Fakültesi eğitimine başladığımız ilk günlerde, her şeyden önce zarar vermeme ilkesi vicdanlarımıza kazınan ilk öğütlerden biri oldu. Bu mutlu günümüzde yanımızda olan herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, ülkemizin eğitimi akredite edilmiş 30 Tıp Fakültesinden biri olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinin mezuniyet töreninde Dekan Vekili olarak konuşma yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, “İnanıyorum ki daha iyi öğrencilik ortamını hak ediyordunuz. Eksiklerimiz oldu ancak sizler için var gücümüzle çalıştık. Daha iyisini yapmak için tüm yönetim kadrosu olarak kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz.

Sevgili anne ve babalar, onları evlatlarından daha çok seven büyükanne ve büyükbabalar, büyük bir fedakârlıkla yetiştirdiğiniz ve bugün mutlu günlerine tanık olduğunuz çocuklarınızla, torunlarınızla kıvanç duyabilirsiniz. Bu değerli nesli yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum.

Sevgili öğretim üyesi arkadaşlarım, bu mutlulukta payınız çok büyük. Her biriniz bilgi, beceri ve ustalığınız ile sanatınızı öğrencilerimize aktardınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal Gümüş yaptığı konuşmada, “Sevgili genç meslektaşlarım, hayata bakışınızın bir misyonu ve vizyonu olsun. İlkeleriniz, alışkanlıklarınız olsun. Hekim, erdem ve bilgelik özelliklerini koruyup, onları yitirmediği sürece toplumun beklentilerini karşılayacaktır. Kendisini yenileyemeyen, yeni sorunlar karşısında çözüm üretemez. Kendi yolunuzu çizin, karanlıkta bir fener de siz olun. Bundan sonraki hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hepinizi sevgiyle, muhabbetle kucaklıyorum” diye konuştu.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Cerrahoglu tarafından tüm mezunlarla birlikte Hipokrat Andı okunan tören, Tıp Fakültesinden birincilikle mezun olan Dr. Melek Güzel, ikinci olan Dr. Sibel Yavuz ve üçüncü Dr. Hilal Nur Çalık’a onur belgesi ve ödüllerinin takdim edilmesi, tüm mezunların mezuniyet belgelerinin verilmesi, kep atma ve kokteyl ile sona erdi.