Kula Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Geleceğe Uğurladı

Kula Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Müşerref Akhan Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 17. Dönem Mezuniyet Törenine Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkan Vekili Adnan Sarı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Bülent Bayır, Kula İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sedat Coşkun, öğretim görevlileri ve mezunların aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende mezun olan öğrenciler adına Kula MYO birincisi Cemile Yıldırım konuşma yaptı.

Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sedat Coşkun, “Bugün burada çok farklı bir coşkuyu birlikte yaşıyoruz. Öğrencilerimiz ve aileleri mezun olmanın vermiş olduğu gururla, bizler ise siz sevgili öğrencilerimizden ayrılmış olmanın burukluğu ile bu mezuniyet törenini gerçekleştiriyoruz.

Kıymetli öğrenci arkadaşlarım, bütün toplumların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Siz, almış olduğunuz eğitim sayesinde kendinizin ve parçası olduğunuz toplumun huzuruna ve refahına katkı sağlayacaksınız. Aldığınız ön lisans eğitimi bir meslek edinmenin yanı sıra, size evrensel nitelikte düşünebilme, fikir üretebilme, araştırma, iletişim ve ekip çalışması gibi çok çeşitli beceriler kazandırmaktadır.

Kıymetli veliler, büyük fedakârlıklar sonucu bugün meslek hayatına başlama aşamasına gelen çocuklarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Saygıdeğer misafirlerimizi ve bugünün haklı gururunu yaşayan siz velilerimizi, öğrencilerimizi bütün kalbimle kutluyor ve hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar; öğrencilerimizin mezuniyetinin onların yeni bir hayata, yeni bir başlangıca yol almalarıyla süreceğini, bu süreç içerisinde ailelerin önemli katkıları olduğunu belirterek, tüm mezunlara başarılar diledi.

17. Dönem birincisi Cemile Yıldırım plaket ve başarı belgesini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar’ın, dönem ikincisi Halil Allı plaket ve başarı belgesini Kula Kaymakamı Kemal Duru’nun ve dönem üçüncüsü Derya Çakal da plaket ve başarı belgesini Kula Belediye Başkan Vekili Adnan Sarı’nın elinden aldı.

Tören, tüm mezunlara mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kep atma ile sona erdi.