Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Ordusuna 414 Yeni Nefer Kazandırdı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 14 Haziran 2019 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal Gümüş, Tıp Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri ve mezunların aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, okul birincisi Nursena Uysal mezun öğrenciler adına konuşma yaptı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Turan Gündüz törende yaptığı konuşmada, “Meslek Yüksekokulumuzda, 9 program 1250 öğrenci eğitim görmektedir. Bugün 414 öğrencimiz mezun olmuştur. Şu anda akademik kadromuzda 18 kadrolu öğretim elemanımız bulunmaktadır. Üniversitemizin başta Tıp Fakültesi olmak üzere, çeşitli birimlerinden çok sayıda öğretim üyesi ve elemanı yüksekokulumuzda ders vermek üzere görevli bulunmaktadır” dedi.

Daha sonra mezunlara hitap ederek, “Sevgili mezunlarımız, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak görevimiz; sağlık sektörünün gereksinim duyduğu bilgi beceri ve donanıma sahip, çağdaş, akılcı, ekip çalışmasına yatkın sağlık teknikerleri yetiştirmektir. Bilimselliğin yanı sıra insan doğasında var olan sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve sabır sizlerin mesleklerinde daha da önem arz etmektedir. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Dürüst, ahlâklı, kendini bilen ve kendine güvenen meslek sahibi gençler olarak, sizlerin sağlık sektöründe ülkemiz ve insanlık için çok şeyler yapabileceğinizi biliyor ve sizlere güveniyoruz. Hayatınızın bu yeni döneminde okul yılları tatlı bir anı olarak kalırken, asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Hepinize bundan sonraki yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, aramıza hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal Gümüş ise, sağlık ordusuna yeni bireyler kazandırmaktan mutlu olduğunu belirterek; öğrencileri, ailelerini ve öğretim elemanlarını tebrik etti. Mezun olan öğrencilere mesleklerini en iyi şekilde yapmaları için tavsiyelerde bulundu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan birincilikle mezun olan Nursena Uysal, ikinci Aslı Barın ve üçüncü Sümeyha Sinemli’nin plaket ve mezuniyet belgelerinin takdim edilmesinin ardından Meslek Andı okundu.

Mezuniyet töreni Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin işaret dili gösterisinin ardından, keplerin havaya atılmasıyla sona erdi.